Przez dwa dni – 14 i 15 czerwca 2014 roku – gmina Dolsk gościła na swoim terenie najlepszych instruktorów nauki jazdy z całej Polski, walczących o laur INSTRUKTORA ROKU 2014. Stało się to za sprawą znajdującego się w miejscowości Międzychód – Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy – AKADEMIA KIEROWCY, który był areną zmagań zawodników.

Organizatorami XV edycji konkursu były Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz Wielkopolski Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców, a patronat honorowy objął Wojewoda Wielkopolski – Pan Piotr Florek. Podczas uroczystości podsumowującej konkurs wręczone zostały odznaczenia zasłużonym członkom Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców, puchary i nagrody dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej oraz laureatów poszczególnych kategorii.

W zawodach udział brało po dwie osoby z każdego województwa, które wygrały wcześniej organizowane zawody wojewódzkie. W sumie startowało 34 instruktorów z całej Polski.

Województwo Małopolskie było reprezentowane przez Nasz Ośrodek KORMORAN!

Konkurencji było 7 wśród nich test z przepisów ruchu drogowego oraz zadania poszczególne realizowane na płycie poślizgowej.

 

Sprawdź oficjalne wyniki.